Telefon
WhatsApp
Ceylan “Ata Sporumuz Güreşimize Destek”
Ata sporu Karakucak güreşine ilgili artırmak için çalıştıklarını belirten Milletvekili Ceylan, bunun için hazırlanan her projeye destek olacaklarını söyledi.
 
Karakucak güreşlerinin Türk güreş sporu için önem olduğunu ifade eden Milletvekili Ceylan, bu güreşlerin Anadolu’da binlerce şampiyon yetiştirilmesine katkı sağladığını kaydetti.
 

Milletvekili Ceylan’a ilgisinde dolayı teşekkür eden Dernek Başkanı Uğur Çadır, “Türk ile özdeşleşmiş ata sporumuz güreşin, gelişimine katkı sunmak için daha önceden yapılan farklı sebeplerden dolayı yapılamayan Anadolu’nun köylerinde güreş şenliklerini tekrar yapmak. Türk'ün dünya tarihinde güçlü bilinmesinin sebeplerinden biride pehlivanlarımızın dünyaya nam salmalarıdır. Bu pehlivanlar Anadolu’nun köylerinde karakucak şenlik güreşlerinde keşfedilerek dünya arenasında istiklal marşımızı okutup, bayrağımızı göklere çektirmişlerdir. Bizlerde bu proje sayesinde güreş şenliklerinden yetenekli çocukları güreş sporunun içerisine katmayı planlamaktayız. Bu şenlikler toplumu bir araya getirerek birbirleri ile kaynaşmalarına, çocukların, gençlerin geleneğimizi öğrenmelerine vesile olmaktadır. Yapacağımız bu şenlikler Anadolu’nun diğer köylerine de örnek teşkil ederek Türk'ün geleneğinin yaşatılmasına ve gelecek nesillere aktarılmasına katkı sunacaktır” dedi.

yılmaz otomotiv

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!